12. oktoobril 2019 peeti Pärnu Kontserdimajas Eesti TANTSUHARIDUSE PIDU, mida käisid tähistamas tantsijad, tantsuõpetajad, tantsukoolide juhid ja meie armastatud tantsupublik! Kontsert-lavastus kandis nime ”LÄBI LAPSE SILMADE”.

Erinevate tantsude põimikus oli loodud maailmapilt just läbi lapse silmade, milliste rõõmude, takistuste, väljakutsete ja õnnehetkedega tuleb noorel silmitsi seista. Shaté Tantsukoolist astus üles grupp Stacy oma möödunud hooaja tantsuga „Kommipalli matš”.

Galakontserdi lavastaja Rauno Zubko ütleb ise: „Tänapäeval ja veel enam tulevikus, vajame dünaamilist ja igas olukorras kohanevat tööriista nimega LOOVUS – see on parim abiline meile täiskasvanueas kui ka suurim kingitus lapsepõlves uute väljakutsetega hakkamasaamiseks“. Lavastuse visuaalsusesse panustas video- ja valguskunstiga Argo Valdmaa.

Tantsulavastusse olid kaasatud erinevas vanuses lapsed ja noored 14.-st ETHLi kuuluvast tantsustuudiost-, koolist üle Eesti: T-Stuudio (Haapsalust), MyDance (Harjumaalt), Just Tantsukool (Tartust), Danza Tantsukool (Tallinnast), S-Stuudio (Viljandist), Goltsman Ballett Studio (Tallinnast), Free Flow Studio (Tallinnast), Stuudio dotE (Tallinnast), Noor Ballett Fouette (Tallinnast), Shaté Tantsukool (Tartust), VTK Keeris (Viimsist), Koit Tantsukool (Tallinnast), ETA Tantsukool (Tallinnast), WAF Dance (Pärnust).

Ürituse korraldajaks oli Eesti Tantsuhuvihariduse Liit.