Juhul, kui Sa veel ei tea, siis tõesti saime hakkama taas ühe Eestis ainulaadse projektiga ning eriti magusaks teeb selle noorte ettevõtlikkus, sest esimene eestikeelne Tantsuaabits on kokku pandud Shaté Tantsukooli tantsijate poolt.
Võime öelda, et selle uudisenupukesega tahame tähelepanu juhtida sellele, et me ei õpeta ainult tantsusamme. Shaté Tantsuaabits on selle üheks märgiks ning samuti ka alljärgnev artikkel, mis on koostatud grupi Sharleen tantsijate poolt pressikonverentsil, mis oli samuti noorte endi korraldatud.


Jaanuaris toimus Shaté Tantsukoolis Tantsuaabitsa pressikonverents. Tantsuaabits on Shaté Tantsukooli tantsijate poolt loodud tantsu käsiraamat. Raamat on jagatud kolme astmesse: nooremaste, keskaste ja vanemaste. Tantsuaabitsa eesmärk on harida nii tantsijaid kui ka nende vanemaid tantstualastes teadmistes. Aabits räägib enesehoiust\eneseteadlikkusest, anatoomiast, toitumisest ning lisaks antakse erinevaid nippe ja soovitusi enese arendamise kohta.

Ideede kogumine võttis aega pool aastat ja kokku panemine sama palju. Tiim selle aabitsa taga on väga suur, igal astmel oli oma juht ja palju koostajaid. Nooremastme juhid olid Maris Ootsing ja Aana Kään, keskastme juhiks oli Kätlin Vaher, vanemastme juht oli Anleen Kang ja kogu projekti juht oli Kätriin Viru.

Aabitsa valmimisele aitasid kaasa kunstnikud Laura Arpo ja Reila Saarmäe oma kunstikäega ning aabitsa kujundajaks oli Lii Ranniku. Aabitsa koostamine oli kõigi jaoks uus ja silmiavardav kogemus. Tantsuaabits on mõeldud kõigile tantsijatele, mitte ainult Shate tantsukooli tantsijatele. “Me oleme kõik üks suur tantsupere,” lisas projektijuht Kätriin Viru.

Tantsuaabitsat oli esmakordselt võimalik endale soetada Shate Talvekontsertil, mis toimus  28. jaanuril. Edaspidi on võimalik tantsuaabitsat osta Shaté Tantsukooli tantsupoest.