Shaté Tantsukooli sajaliikmeline esindus ületas hooaja esimesel suurvõistlusel kõiki ootuseid, tuues koju kaheksa võidukarikat, neist viis kuldset ehk esimest kohta.

Saavutuse teeb eriti märkimisväärseks fakt, et Lithuanian Cup on kaheksa osaleva maa ja üle 2000 võistlejaga regiooni üks suuremaid rahvusvahelisi võistlusi. Eestist osales meistrivõistlustel kümmekond eri stuudiot ja kooli.

Kokku astus võistlustulle kümme erinevat Shaté grupikava – kohe esimesel võistluspäeval tunnistati kõrgeima koha vääriliseks Shaté Adult Show Koondise formatsioon “Darkness over Olympus”, koreograafia Maris Ootsing ja Olesja Kazeko. Järgmine päev jätkus tõelise kullasajuga: esimese koha karikad toodi koju nii Show Dance junior formatsioonide kui adult Show Dance kategoorias, kus napsati võit nii väikeste gruppide kui formatsioonide kategoorias.

Shaté Junior Jazz Koondise kava “Wheels of Time” autoriks on Ivan keim ning peatreeneriks Maris Ootsing. Väikese grupi kava täiskasvanute vanusekatregoorias “Sweather Weather” on loodud samuti Maris Ootsingu poolt. Adult Jazz koondise kava “Sea Cruise” valmis Ivan Keimi poolt ning saavutas parima võistlusvormi peatreener Eliis Sarapuu juhendamisel.

Viimasel päeval tõusid emotsioonid taas lakke, kui Shaté Hip Hop formatsioonide junior vanuseastmes kavaga “Qualified” võistluse favoriitide ees üllatuslikult kõrgeimale poodiumi astmele kutsuti. Kava autoriks Sloveenia koreograaf Matic Zadravec ning grupi treenimisel tegi suurepärast tööd peatreener Marlene Kirt

Märkimsväärsed on kõikide Shaté gruppide tulemused eri kategooriates ja vanuseastmetes: Sandy “Bellhops” kolmas koht (Marlene Kirt, Moris Cardone, Karina Sepp), Stelle “Stormtroopers” viies koht (Maris Ootsing, Moris Cardone), Scatty “Royal Stables” seitsmes koht (Maris Ootsing, Olesja Kazeko), Saffron “Under Water” viies koht (Maris Ootsing) ning täiskasvanute Tänavakoondis “District 13” kuues koht (Karina Sepp, Karli Haava, Maris Ootsing). Igas kategoorias oli võistlemas suur hulk kavu ning kõige tihedama konkurentsiga kategooriates olid ka kavade arvestuses eelvoorud, mis ei ole tantsuvõistlustel just tavaline.

Eraldi tunnustus kuulub väljapaistvatele Shaté soolotantsijatele: Best Solo II koht Hanna Paluoja ja III koht Liisa Kangur. Suurepärase stiilitunnetuse, ande ja töövõimega tantsija Agnes Arumetsa tõusis Hip Hop soolo junior kategoorias läbi arvukate eelvoorude 178 tantsija konkurentsis 9.-le kohale.

Tantsijate sõnul oli konkurents äärmiselt tihe, eriti võimsate esitustega pakkusid pinget Venemaa ja Valgevene esindused, samuti on tantsuspordi tase Leedus ja Lätis nii tehniliselt kui kompositsioonide raskusastmelt väga kõrge. Tänavatantsude kategooriates oli taas hea meel näha ka Inglismaa tantsijate nauditavat meisterlikkust.

Õnnitlused kõigile Shaté tantsijatele, kes said nautida ühise pingutuse vilju ning eriline tunnustus gruppidega töötanud andekatele koreograafidele ja tantsuõpetajatele: Maris Ootsing, Eliis Sarapuu, Marlene Kirt, Karli Haava, Karina Sepp, Matic Zadravec, Olesja Kazeko, Ivan Keim ja Moris Cardone.