Dance Star World Masters on alurestiižne tiitlivõistlus, kus osales üle viiekümne tuhande tantsija rohkem kui 60st eri riigist. Läbi kaheksa eelvooru pääses Horvaatias peetud finaali umbes 7000 parimat tantsijat ning nende seas ka Shaté Tantsukooli õpilased Tartust.

Kõige kõrgemas ehk A liigas tunnistati Street Dance duode ja triode arvestuses võitjateks noorte Shaté tantsijate Liisa Kanguri, Agnes Arumetsa ja Hanna Paluoja endi loodud koreograafia“White Energy“.

Liisa Kangur, tulevane noortreener Shaté Tantsukoolis kommenteeris saavutust: „Võit sellisel suurel võistlusel andis veel rohkem kindlustunnet, et kui soovid midagi ning näed vaeva, on kõik võimalik.“ Teine võiduka kolmiku tantsija Agnes Arumetsa ühines rõõmujoovastusega: „Esikoht rahvusvahelisel võistlusel enda loodud koreograafiaga – see on uskumatu! Nädal Horvaatias andis mulle tohutult julgust katsetada veelgi rohkem omaenda koregraafiaga ja unistada aina suuremalt. Lisaks andis kogetu kindlustunde, et minu sõbrad ja treenerid on minu jaoks alati olemas ja toeks. Tants tõesti ühendab!

Kolmas trio tantsija Hanna Paluoja toonitas antud võistluse erilisust kogu melu ja atmosfääri poolest: autasustamistseremoonia rannalaval, palju workshoppe ja tantsijatega suhtlemist.

Lisaks Shaté trio poolt võidetud esikohale tõid kaks Shaté Tantsukooli suure koosseisu kava ehk formatsiooni koju kolmandate kohtade karikad (juunior jazz kavade ja juunior hip hop kavade arvestuses, samuti A liiga). Antud gruppide juhendamisega on suurepärast tööd teinud tantsuõpetajad Maris Ootsing ja Marlene Kirt.

World Dance Masters on kindlasti võistlus, kuhu Shatékad ka järgmistel aastatel maailma tippudega mõõtu võtma sõita soovivad: seda nii innustavalt kõrge konkurentsi kui eriliselt sooja atmosfääri tõttu.