28.-30. aprillil 2017 toimus Tartus seni suurim rahvusvaheline võistlus erinevates lavatantsustiilides. European Cupil võisteldi kategooriates nagu hip hop, dance show, street dance show, pop dance ja teistes populaarsetes tantsustiilides.

Shaté Tantsukool saab tunda uhkust oma õpilaste erakordsete tulemuste üle. Kuldmedalid riputati meie tiimidele kaela lausa neljas kategoorias! Kokku said Shaté Tantsukooli õpilased poodiumil särada tervelt kolmteist korda.

Esimesel päeval said poodiumi kõrgeimale astmele astuda meie andeka koreograafi Maris Ootsingu juhendatud grupid Sharleen (“Oompa-loompas”) ja Showkoondis (“The flames of heaven”).

Lisaks võivad auga Euroopa Meistri tiitli oma saavutustesse lisada Shaté Jazz Small Group (“Flying Carpet” koregraaf ja Juhendaja Triin Tamm) ning junior tänavakoondis (“Qualified” koreograaf Matic Zadrevic, juhendaja ja koregraaf Marlene Kirt).

Teise koha teenisid tihedas konkurentsis välja Eliis Sarapuu juhendatavad kavad “Wreck-It Ralph” (Mini Kids All Style, grupp Sinette) ja “Sea Cruise” (Show dance adult Jazzkoondis) ning Triin Tamme lavastatud “Transylvania Mania“ (Jazz under 16, grupp Sherry)

Kolmanda koha tunnustuse üle rahvusvahelises konkurentsis olid südamest õnnelikud Stelled (Street dance show juniors, “The Galaxy Control”), esimest korda suurvõistlusel osalenud Stacyd (Show Dance big team children, “The Croods Exploring”) ning Juunior jazzkoondis (Show dance juniors, “Wheels of time”)

Ka soolotantsijatel oli edukas nädalavahetuses – üle 300 osalejaga ja kõrge tasemega Hip Hop junior solos tantsisid meie tantsijad läbi mitmete eelvoorude muljetavaldavatele kohtadele – palju õnne Hanna Paluoja (28. koht) ja Agnes Arumetsa (17.koht), Robin Tauts mini kids hip hop solos aga lausa 4.koht. Meie eriti kiftide poiste au kaitsesid ka Markus Niilus ja Remii Hansen.

European Cupil oli ka põnev kategooria Best Duo, kus võistlesid omavahel kõikide stiilide duod. Laste kategoorias said hõbemedalitega autasustatud Shatékate Amia Vagur ning Adriana Tihovski duo Kosmiline Mängumaa (juhendaja Maris Ootsing) ning pronksiga Laurete Langi ja Krislin Paalitsa duo Hiiretipsude Juustujaht. Juniorite arvestuses tunnistati kullavääriliseks aga põnev duo Lisandra Leemets (Shaté Tantsukool) ja Liis-Marii Koot (DanceAct) esituses, juhendajaks Anastasia Koot.

Shatékatel oli suurim rõõm panustada ka üldisesse riikidevahelisse punktitabelisse, mis tõi kokkuvõttes Eestile ka kogu European Cupi üldvõidu!

 

Shaté kõrgeimad tulemused European Cup-il:

Pop dance juniors
I koht grupp Sharleen “Oompa-loompas”

Pop dance adults
I koht Showkoondis “The flames of heaven”

Show Dance small Team Children
I koht children small group “Flying Carpet”

Big team Hiphop junior
I koht Juuniorkoondis “Qualified”

Mini Kids All Style
II koht grupp Sinette “Wreck-It Ralph”

Show dance adult
II koht Jazzkoondis “Sea Cruise”

Jazz under 16
II koht grupp Sherry “Transylvania Mania“

Street dance show juniors
III koht grupp Stelle “The Galaxy Control”

Show Dance big team children
III koht grupp Stacy “The Croods Exploring”

Show dance juniors
III koht Juunior jazzkoondis “Wheels of time”

Soolod-duod

I koht Lisandra ja Liis Marii Best Duo Junior (Shaté Tantsukool, DanceAct)

‪II koht Amia Vagur ja Adriana Tihanovski Best duo children

III koht Krislin Paalits ja Laurete Lang Best Duo Children

4. koht Robin Tauts Mini Kids hiphop solo
17. koht Agnes Arumetsa junior hiphop solo
28. koht Hanna Paluoja junior hiphop solo

Poolfinaal Markus Niilus & Remii Hansen junior hiphop duo

Fotod: Marlene Kirt