19.–20. märtsil 2018 Kuressaares toimunud üle-eestilisele huvihariduskonverentsile olid kutsutud ettekandega esinema ka Shaté Tantsukooli õppekorralduse koordinaator Kirsikka Kurg ja kooli juht Krõõt Kiviste.

Kirsikka ja Krõõt keskendusid oma esitluses teemadele nagu väärtuspõhine huvikool ning refleksiooni praktilised kasutusvõimalused tantsukooli õppetöös. Lisaks sai puudutatud ka brändingu ja asjadele õige nime paneku teema. “Me usume oma meeskonnas, et nimi loob tähendust, toimides justkui magnet, mis hakkab sellega kokku sobivaid inimesi ja tegevusi ligi tõmbama,” lisas Krõõt, tuues näiteid nagu kontori peaingel, kristallsaal või tantsupsühholoogia.

Konverentsile esinema kutsumine oli meeldiv ja natuke ootamatu üllatus, mis sai Kirsikkale ja Krõõdale osaks noortevaldkonna tunnustussündmusel Tallinnas. “Me teeme oma asja ja teeme seda kogu südamest. Igapäevaselt ei mõtlegi selle peale, kui kaugele me oleme tegelikult selle 21 aastaga välja jõudnud, aga kui aeg ajalt on põhjust tagasi vaadata, eriti mis puudutab arengut just kvaliteedi ja mitmekesisuse osas – siis on ikka päris hea tunne,”  jagas oma mõtteid Kirsikka.

Konverentsi teema „Mis tuuled puhuvad?“ koondas väga mitmepalgelisi ning põnevaid ettekandeid alates coachingust kuni kultuurilise noorsootööni ning õppetundideni televisioonimaastikult. Nii Kirsikka kui Krõõt tõdesid, et oli suur au olla üks osa nii kõrgetasemelisest esinejate paneelist ning eriti tore on positiivne tagasiside teiste organisatsioonide juhtidelt ja uued koostöövõimalused, mis sellistel kohtumistel alati tekivad.