Areal ehk õhuakrobaatika ja aerojooga on alad, millega Eestis tegeletakse väga vähe ja mille kohta eriti VEEL ei teata. Mujal maailmas on tegu aga aina enam populaarsust koguvate aladega, kuna need pakuvad innovaatilisi väljundeid klassikalisele tantsule ja joogale. Suurt populaarsust soodustavad ka vaatemängulised etteasted. Õhuakrobaatika on sümbioos tsirkusekunstist ja tantsust, kus kasutatakse ära mõlema ala tugevusi – tsirkusega kaasnevat julgust, maagilisust ja vaatamisväärsust ning tantsu plastilisust, graatsilisust ja painduvust. Õhuakrobaatika või aerotants proovib siinkohal luua uut kunstilist identiteeti, kus uus liikumisdimensioon annab tantsijale ruumiliselt alternatiivse perspektiivi.

Fotol: Ivan Keim

Alates 2017 aasta sügisest on Shaté Tantsukool vaikselt käima lükanud uut ideed. Tänu riigi ja Tartu linna toetusele saame uuest õppeaastast avada uue suuna Shaté Tantsukoolis – õhuakrobaatika. Nimelt käis jaanuaris oma tarkusi edasi andmas Ivan Keim, kes on ise tegeleneud sellega juba 10 aastat. Ta on lõpetanud Tsirkusekooli “SOQ” Buenos Aireses Argentiinas, spetsialiseerudes õhuakrobaatkale ning omab kraadi koreograafia ja kompositsiooni alal (National Arts University, NAU, Argentiina). Ivani kogenud käe õppisid intensiivselt Sandra Look ning Maris Ootsing.

Aerojoogas tehakse tavapäraseid (ja ka mittetraditsioonilisi) jooga liikumisi, olles samal ajal turvaliselt riidest nö kiigus, mis on kinnitatud lakke. Kiigumehhanism hõlbustab keha liikumist ja võimaldab kehal erinevaid positsioone võtta sujuvalt ja kontrollitult, aidates paremini mõista meie keha ja selle piiranguid. Aerojooga on samal ajal ka väga lõbus ja lõõgastav, olles atraktiivne ka neile inimestele, kellele muidu akrobaatika või jooga ei istu.
Maris Ootsing ning Sandra Look koordineerivad õhuakrobaatika õppesuunda ja uued grupid alustavad juba varsti. Grupid on erinevates vanuseastmetes ning erinevate fookustega.

Hoidke silmad lahti meie Facebooki lehel!

   

Fotod: Marlene Kirt