Meisterlikkus on üks Shaté Tantsukooli väärtustest. Püüd meisterlikkusele inspireerib meid olema iseenda parim versioon. See eeldab pühendumistkirgesüsteemset tantsutehnika arendamist ning professionaalsust.

Meie tantsijad on targad tantsijad – laia silmaringiga ja sihikindlad. Nii Shaté meeskond kui tantsijad seavad pidevalt enda jaoks uusi sihte ja ei karda pingutust, et jõuda eesmärkideni. Et saada teada, kus me oma teekonnal parasjagu oleme ja mis meid edasi aitaks, on eneseanalüüs, oma tegevuse mõtestamine ja refleksioon meie õppetöö igapäevane osa ning seda mitte ainult tantsijate, vaid ka meeskonna puhul. Selle toetamiseks on Shaté Tantsukooli tiimil oma family, kellega on aastate jooksul kujunenud välja mitmed traditsioonid. Suvel toimuvad inspiratsioonipäevad on üks neist maxikoosolekute, minikoosolekute, vinguminutite, pühaõhtusöömaaegade ning erinevate tähtpäevade kõrval.

Inspiratsioonipäevad kogu Shaté family‘le on toimunud nüüdseks kolmel järjestikusel aastal ning selle eesmärgiks on kogu tiimiga põgeneda kaheks päevaks igapäevasest kiirest tempost, sagimisest ja argipäevamõtetest rahulikku, looduskaunisse ning muretusse keskkonda, et häälestada end algava hooaja lainele.
Viimastel inspiratsioonipäevadel keskendus koolituspool meeskonnaülesannete analüüsile ja efektiivsusmudeli loomisele ning eestvedajateks olid Mastery koolitustest Merike ja Margo Mitt.


Kõige paremini peegeldavad viimaseid inspiratsoonipäevasid osalejate enda mõtted.

Marta tõi välja väärtustest rääkimise just selle pärast, et kuulis väga erinevaid vaatepunkte ja meeskonna siseselt arutleti nende üle mitte ainult teoreetiliselt vaid leiti võimalusi, kuidas neid veel rohkem praktikasse tuua.

Aerialmaster Sandrale meeldis pimesiku mäng ehk siis kõige alus on usaldus!

Kontoriingel ning multitalent Kirsi tõdes: „Isegi kui ma ei tohi rääkida, siis karavan läheb edasi ja kõik toimib ka minuta,” ning seda saatis muidugi mõnus naeruke.

„Kōige eest mis sa teed vōi ütled, vastutad Sa ise!” Selle sügavamõttelise lausega jääb inspiratsioonipäevasid meenutama armas tantsutehnika spetsialist Maris.

Tõsi, igal koosveedetud üritusel tekivad uued naljad ning tihtipeale ka toredad nimed. Triinu juhtis tähelepanu sellele, et nendel kahel päeval kasutatud uued nimed taime- või loomariigist on siiani kasutusel. Kirsist on saanud Küülik, Sandrast Suslik, Klarikast Karu, Triinust Tulp, Krõõdast Kaelkirjak ja natuke jätame ikka enda teada ka. 😛

Lõpuboss a.k.a. meie vaimne ema või Kaelkirjak, kuidas kellelegi meeldib, rõhutab, et  tähtis on KOGU meeskonnaga koos liikuda ja kui midagi tundub kiiva kiskuvat, siis tuleb teha STOPP, asjad üle vaadata ja siis koos ühes rütmis edasi minna. Igaühel lasub vastutus öelda, kui ta vajab järeleootamist, abi või tuge, sest ükskõik kui hästi ees ei loeta rütmi ja ei proovita koos minna, siis alati ei märka, kui keegi hakkab maha jääma.

Marlene arvas sel korral, et ta on grillmeister. Tagantjärgi tarkusena  toob ta välja, et alati tuleb üle küsida, millist grilli kasutada, sest muidu paned tund aega vale grilli põlema ja sellest polegi kasu. 😀

Imeline Sandra Ivanov meenutas, et sel aastal sai raskem tants õpitud, aga kõik olid ikka väga rõõmsad, et said lõkke ümber tantsida. Juhhei Kalle-Kusta!


Lõppude lõpuks on oluline, et uued mõtted, inspiratsioonisähvatused ja meeskonnatöö nipid ei jääks ainult koolituspäevadesse ning leiavad rakendust ning  viivad meid edasi igapäevases melus noortega töötades. Just seepärast peamegi Shaté Tantsukooli väärtusi olulisteks ning ei jää neid ilusaid mõtteid paberil vaatama, vaid lükkame need ka igapäeva saginas töösse! 🙂