Haridus- ja Teadusministeerium omistas sel aastal Shaté Tantsukoolile Aasta Huvikooli tiitli. See oli meile suureks tunnustuseks ja suunas ka veidi tagasi vaatama, millega me selle siis ikkagi välja teenisime ning mis kõik 24 tegutsemisaasta jooksul ära on tehtud.

Tehes meeskonnale üleskutse, et mis oleks top 5 “hullumeelselt” ja suurt asja, mis me oleme teinud, tuli poole tunni jooksul üle 20 pakkumise ja nimekiri ei tahtnud lõppeda. Nii saigi viie kõige innovatiivsema idee väljatoomisest artiklisari: “Miski pole võimatu!”.

Alustame FESTIVALIDEST, mis meie meeskonnast alguse on saanud. 

Esiteks loomulikult Kuldne Karikas.
Tantsufestival Kuldne Karikas alustas 12 aastat tagasi Eesti Showtantsu Karika nime all. Festival sai loodud puhtalt meie enda vajadustest -soovisime, et meie tantsijatel ja meie koolis õpetatavatel lavatantsudel oleks rohkem esinemisvõimalusi. Ja et meil oleks olemas täpselt nii hea emotsiooniga ja võimas võistlus, millest oleme Eestis puudust tundnud. Juhtus aga nii, et ka teised tantsukoolid ja -stuudiod pidasid meie üritust väga ägedaks, mis tähendas iga aastaga järjest suuremat osalejaskonda. Ühel hetkel oli festival Showtantsu Karika nimest välja kasvanud, sest lisaks sai osaleda tänavatantsudes, jazztantsudes jne. Väikesest tantsuvõistlusest sai aastate jooksul üle-eestiline festival koos mitmete eelvoorude ja suurejoonelise finaaliga. Praeguseks on tegemist Eesti kõige populaarsema tantsuüritusega, mida külastab igal aastal tuhandeid tantsijaid ja pealtvaatajaid.

Teine neist on Spotlight Challenge.
Lisaks grupitantsudele on järjest enam tantsijaid huvitatud ennast arendama ka sooloartistina. Individuaalne meisterlikkus, vastutustunne ja sisemine motiveeritus on hea soolotantsija peamised omadused. Kuna grupitantsude festival kasvas nii suureks, tundus loogiline samm pakkuda eraldi ka soolotantsijatele võimalust ennast näidata ja oma loomingut esitleda. Kaks korda aastas toimuv Spotlight Challenge’i soolode ja duode erivõistlus oli seega sujuv edasiminek Kuldse Karika festivali arengus.

Ja kolmandaks meie nummipall – Emajõe Tantsumaagia.
Kõikidest hiilgavatest medalitest ja karikatest hinnalisem on siiras rõõm ja sära laste silmades, kes on laval andnud endast maksimumi. Emajõe Tantsumaagia festival tekkis just sellest soovist kiita kõiki suuri ja väikeseid tantsijaid ning panna neid enda arengu üle uhkust tundma. Tahtsime luua ürituse, mis õhkaks positiivsust, päikest ja soojust esimesest hetkest, kui tantsija üle festivalipaiga ukseläve astub. Kus iga tantsija saab tunda, et just tema ongi selle päeva staar. Kus võib hetkeks ära unustada kohad ja punktid ning nautida laval olemist, publiku kaasaelamist ja tantsu iseennast. Ja hiljem mälestuseks väike medal koju viia, et ilusa päeva hetked veel kaua meeles püsiks.

Nagu on öelnud Audrey Heppburn “Nothing is impossible, the word itself says ‘I’m possible”. Ehk miski pole võimatu, eriti kui su ümber on imelised inimesed, kes neid asju teostada aitavad!

Järgmisel korral juba järmistest ettevõtmistest 😉

KULDNE KARIKAS (alates 2011)

SPOTLIGHT CHALLENGE

EMAJÕE TANTSUMAAGIA (alates 2019)