Enamike võistlusgruppide jaoks Shaté Tantsukoolis algab võistlushooaeg just novembri lõpus toimuva Lithuanian Cup-iga. Ka sellel korral sõideti Klaipedasse lausa seitsme grupikava ning üheksateistkümne soologa. 23.-25. novembril toimunud rahvusvahelisel võistlusel Leedus osales kokku üle 2500 tantsija kümnest eri riigist.

Väljakutse saada novembri lõpuks valmis nii kava koreograafia, joonised, lavastus, kostüümid kui rekvisiidid on paras pähkel igale peatreenerile ning grupile. Ning ärgem unustagem ka detaile – meisterdamist, lõikumist ja kivide kleepimist, mis on üheks Shaté tuntud headuse märgiks! J Tagasi vaadates võib nentida, et pingutused olid vaeva väärt – pärast hullumeelset pikka ja tantsulist nädalavahetust võivad kõik Leedus võistelnud Shaté tantsijad ja tantsuõpetajad uhkust tunda.

 

Grupikavade tulemused ja õnnelike treenerite kommentaarid:

Big Teams Juniors Pop Dance
I koht Stelled “Titanium Quartz”
Maris: “Super üllatus nii tantsijatele kui mulle! Võimas avapuak sellele hooajale!”

Big Teams Junior Pop Dance
II koht Selena “Rock’n’Troll”
Krõõt: “Rõõmsad trollid tantsisid end publiku ja kohtunike südamesse! See on kava, mis teeb alati tuju heaks. J”

Big Teams Junior Show Dance
IV koht Sharleen “It’s Destinys Decision”
Sander: “Võistelda niivõrd tehnilise ja varasemast täiesti erinevas stiilis kavaga ning saavutada sellega Leedus kõrge koht, annab vaid teada, et Sharleenid ei karda väljakutseid. Tublid tüdrukud!”

 

Big teams juniors Show Dance
8. koht Juunior Jazzkoondis
Maris: “Uue aasta uue koosseisusuga sai korralik esitus antud ja nii tihedas konkurentsis on see koht väga hea tulemus!”

Big Teams Adults Pop Dance
II koht Showkoondis “The Golden Wonder”
Maris: “Kulda ja glitrit oli täis kogu hoone ja neid naisi ei jätnud keegi märkamata!”

Big Teams Adult HipHop
IV koht Sandy “A Violent Noise”
Marlene: “Sandyde formatsioonist peegeldus puhtust, enesekindlust ja lavalist show’d. Aitäh teile erakordse avalöögi eest!”

Big Teams Adult Show Dance
II koht Adult Jazzkoondis “The Tempest”
Eliis: “Uhke on olla nii pühendunud tantsijate treener. Aitäh, Jazzkoondis!”

Big Teams Adult Street Dance Show
I koht SDS koondis “The Symphony”
Krõõt: “Ma ei kahelnud hetkekski, et see valem andekatest tantsijatest, tihedast koreograafiast ning meeldejäävast teemaliinist saab olema võimas, aga et see oli NII VÕIMAS ei osanud ma ette kujutada. Aitäh tantsijatele selle elamuse eest!”

 


Improvisatsiooni ning Performance soolode tulemused:

Best Solo children
6. koht Liselle Kirsipuu
Triin: “Liselle töökus ja armastus tantsu vastu kannab tõesti vilja. Tema lummavalt graatsiline esitus puges paljude vaatajate südamesse!”

Best Show Solo Juniors
I koht Hanna Paluoja
Maris: “Hanna võlus oma karakteriga nii publiku kui kohtunikud ja omas lava 100%!”

III koht Stella Starkopf
Marlene: “Saalis ei kohanud inimest, keda soolo poleks puudutanud või pisarat välja toonud. Stella kontrollitavus oma liigutuste üle, puhtus ja tehnilisus on peegeldus, kui järjekindel ja töökas üks noor tantsija olla saab.”

Best Solo Adults
I koht Sander Lebrecht “I’m not giving up”
Sander: “Ülimalt meeldiv oli astuda sellega veel viimast korda lavalaudadele ja näidata, et jazzi saab tantsida ka mehiselt. Nüüd aga edasi uut soolot meisterdama!”

 

Kõige suurem üllatus ja igati ära teenitud võit Lithuanian Cupil oli just soolo improvisatsiooni kategoorias!

HipHop Solo Juniors
I koht Agnes Arumetsa
Marlene: “Kategoorias seisis Agnes silmitsi 155 tantsijaga, kes olid kohale tulnud Euroopa erinevatest riikidest. Konkurents oli väga tasavägine ning viimse hetkeni ei osanud keegi ennustada, kuidas kohtunikud suudavad valida. Tema siirus, tehniliselt kõrge tase ja omapärane stiil lõid nii kohtunikud kui ka publiku pahviks ja tõid tiitli just nii imelisele tantsijale. Treenerina tänan sind, et pakud võimalust nautida igat hetke sinu tantsus ja olles eeskujuks kõigile. You make me proud!”

 

Aitäh kõigile tantsijatele, kaasaelavatele ja toetavatele lapsevanematele ning treeneritele!
Krõõt Kiviste, Maris Ootsing, Marlene Kirt, Sander Lebrecht, Eliis Sarapuu ja Triin Tamm tänavad ning kallistavad!

 

Fotod: Marlene Kirt