Kirkaim kroonjuveel, millega tantsukool end 25. aasta juubelil au ja uhkusega ehib.

Suur suvelõpu noortelavastus “Shaté Salaselts” Emajõel, ja tantsukooli esisel kaldapealsel

  • Laval enam kui 200 tansijat
  • Publikualal kesk Emajõge pargitud praamidel enam kui 450 pealtvaatajat
  • Originaalmuusika, mis komponeeritud elektroonilise muusika tipp-helilooja Sander Mölderi poolt
  • Lavastajaks draama- ja tansuteatri tänase päeva kõige kuumem multitalent Ingmar Jõela
  • Dramaturigia, mis sai kombineeritud armastatud kirjaniku Mika Keräneni populaarsete teoste ainesest
  • Lugu, mille tarbeks Tartu üks kuulsamaid tänavakunstnikke (kes nimelt, tuleb endal välja uurida teose signatuurilt) lõi oma uue maalingu eksklusiivselt justnimelt tansukooli fassaadile.
  • Kujutava kunsti kõrvarollides astusid lavastuses üles 8 Tartu kõige olulisemat tänavakunstiteost.
  • Trükisooja fotoraamatu lummavatel lehekülgedel said kokku Tansukooli kasvandikud ja juba 25 kõige märgilisemat Tartu tänavakunstiteost. Fotodeks vormis need hetked tunnustatud fotograaf Kalle Veesaar
  • Lavastuse koreograafia taga oli terve plejaad tantsukunstnikke (Liisa Kangur, Kätriin Viru, Kärt Kurvits, Triin Tamm, Inger Reti Ivanov, Maris Pagel, Irena Pauku, Laureen Laar, Sandra Look) ja kogu teose õmbles kokku meisterlikuks “rätsepülikonnaks” kunstiline juht Maris Ootsing

Ei millegiga sarnanev eriline kogemus, sünergia, mis loodi kõige mainitu koosmõjus nendeks kaheks suvelõpu õhtuks Emajõele ja kaldapealsele, kaigub siin edasi. Ka kaduv kunst siiski jääb. Südamesse, kui on südamega tehtud.

Kati Urb, lapsevanem:

Ma peaaegu minestasin. Milline fantastiline elamus-etendus. Mu 60+ ema ja ämm olid ka hämmingus.

Ülle Kiviste, pealtvaataja: “Ideaali lähedane, mõtestatud lavastus, pinge hoidmine lavastuse lõpuni, vaatajad laevadel ja üle jõe kohvikutes, 6 lava tantsukooli ees, 2 suurt ekraani, lummav valgustus, ülimalt kvaliteetne heli, tantsijate ja treenerite meeletu energia. Täna veel kõik see kerib ja kerib silme ees, nii et on isegi raske tööle keskenduda.”

Tänud: Kultuurkapital

Piltide autor on Marlene Kirt. Ülejäänud piltidega saad tutvuda siin: https://bit.ly/3V3GBij

Stseen nr. 7

Saabub Konstaabel Kuul mootorpaadiga

OLIVIA (omaette): “Politsei! Ei! See ei saa olla tõsi! Mu kasuisa! Mida ta selle peale ütleks! Ma pean olema paremas valguses kui Anna! Anna hakkab seda raudselt ära kasutama, et olla see “pailaps”. Vähemalt ma võin Salaseltsile kindel olla. Nemad usuvad mind!”

Kuuli sisenemine, sireenid.

Videoklipp nr. 8 – “Konstaabli tulek lähikaadris”

Konstaabel KUUL: “No nii, no nii… Mis meil siin on… Järjekordne ühiskonna vastu mässaja … Kliima soojenemine? Võrdsed õigused? Taimetoit? Mis meil siis seekord teemaks on…”

Olivia puterdab segaseid sõnu

Konstaabel KUUL: “Siin tuleb läbi viia ametlik uurimine. Iseseisev mõtlemine. Punkt. Reeglite eiramine. Punkt. Mingi KUNST!? Me kõik teame, kuhu see välja viib! Alustame kohe uurimist.”